fichtling 2017

DEN 0

Tak jsme se dočkali. V neděli se sjíždějí kluci do Nového Oldřichova na další Fichtling, už desátý v nové sestavě. Vlasta přijíždí z Prahy na fichtlovi a Jirka s Petrem autem s fichtlama na vozejku. Plán je projet Šumavu od Lipna po Nýrsko a Krušné hory od Klínovce po Děčín. Sláva se Zdíšou letos nemůžou, tak je nás jen šest. Kosťa s Kubou jdou ještě do práce a přidají se v úterý. Večer je grilovačka a my ladíme poslední detaily.

DEN 1

Vyjíždíme v pondělí odpoledne směr Mělník. Samozřejmě jedem zadem, vyhýbáme se jedničkám. Ve Stružnici řešíme první problém Petrovi netáhne fichtl. Měníme zapalovací cívku a pokračujem na Dubou. Cestou míjíme pole s konopím – to si musíme vyfotit. Pokračujem přes Dubou na Kokořín a Mšeno. Za Mšenem si Petr stěžuje, že chvíli fichtl jede a chvíli nemá žádnou sílu. Zjišťujeme, že má vysypaná ložiska na zadním kole, která měnil vloni. Musíme dorazit do Mělníka na silnici nic nevymyslíme a náhradní nemáme. Motomuzeum v Mělníce je zavřený, tak jedem do kempu v Želízech. Voláme Kosťovi, kterej nás má dojet ráno, jestli doveze nové kolo. Nechce se tahat s celým kolem (kdyby věděl co ho čeká), ale souhlasí, že ráno koupí ložiska. Na netu nacházíme prodej ložisek v Mělníce, tak to ráno zkusíme.

DEN 2

Brzy ráno jede Pavel pro ložiska. V Mělníce ložiska mají, tak volá Kosťovi, že je nemusí kupovat. Ten už půl hodiny čeká v České Lípě až otevřou. Něž nás Kosťa dojel jsou ložiska vyměněná a můžem vyrazit na Prahu za Kubou. Cestou se stavujem pro další sadu ložisek. V Obříství Kosťovi popraskali dráty na zadním kole. Nechceme se tady moc zdržovat (máme divnej pocit v podbřišku), ale Kosťa se nechtěl tahat s kolem tak zastavujem u řeky. Kluci mění dráty a Pavel s Vlastou jedou shánět kolo do vesnice. Nakonec seženou za 200 kč od pána z půdy. Kolo házíme na předek vylepujem samolepu a po vyladění brzd a obědě pokračujem. Zpoždění tři a půl hodiny. přes Veltrusy jedem na Václavák, kde na nás čeká Kuba. Cestou ještě padá Kosťovi řetěz a Petrovi vracíme zapalovací cívku. S hodinovým zpožděním dorážíme za nervozním Kubou na Václavák. Kuba nám ukazuje zpoždění na hodinách, které si bere sebou. Děláme pár fotek pod koněm jedem na Karlštejn. Večer pečeme buřty a kuřata u Vlasty na chatě.

DEN 3

Dnes nás čeká nejdelší etapa, přesun na Šumavu. Spát jsme šli pozdě a pozdě taky vstáváme. Než jsme uklidili chatu je poledne. Sjíždíme do vesnice a tankujeme. Rušíme trasu podél Vltavy a jedeme směr Příbram. Odbočujem plní očekávání na Pičín. U cedule lepíme samolepku a děláme pár fotek. Ve vesnici nic zajímavého nevidíme, tak zklamaně pokračujem na Příbram. V Příbrami obědváme v nějakém hotelu a nabíráme další zpoždění díky hrozné obsluze. Vlasta se nedočkal polívky, aspoň že dostal hlavní jídlo. Znova měníme trasu a jedem po jedničce na Písek. Pak na Bavorov a Netolice. V Netolicích znovu měníme plán a jedem směr Český Krumlov. Hledáme vodácký kemp. Nacházíme kemp Viking, kde nám paní v recepci neúčtuje motorky a ještě můžeme spát ve stanu u hospody na lavičkách. Večer Jirka žádá o přijetí do Zabijáckých Octomilek. Nikdo není proti, tak máme nového člena a pořádně to zapíjíme.

DEN 4

Ráno vstáváme brzo. Jinak to ani nešlo tolik lidí nebylo ani na Václaváku. Snídáme v Rožmberku nad Vltavou u řeky, tankujeme a hurá na Lipno. Lepíme samolepku, děláme pár fotek a pokračujem na Frýdavu. Kuba náhle zastavuje. Má utržený drát na tyristoru. Oprava je rychlá, jedem dál. U přívozu do Frymburku lepíme samolepu. Další samolepu lepíme na přívozu. V Černé v Pošumaví fotíme vlny na české moři a domlouváme se na obědě. Po pár kilometrech Kuba znova zastavuje. Teď mu upadl drát na trafu, který je přiletovaný. Provizorně to opravujem a budem shánět pájku. Mezitím Jirka kontroluje dráty a pár jich má popraskaných. Sundává kolo a začíná měnit. Už hodinu zbývají ještě dva dráty. V Horní Plané obědváme a pak začínáme shánět pájku. Netušili jsme, že je pájka tak vzácná. Nakonec Vlasta vyrazil na fichtlovi na okraj obce hledat „normální“ lidi. Našel barák se starým autobusem na zahradě a krásnou Cortinou v garáži. Ochotně nám pomohli a my mohli pokračovat. Celkem máme manko čtyři hodiny. Na fichtlovi to nedoženem tím, že pojedeme rychleji. Naštěstí se už nic nestalo. Přes Lenoru dorážíme na Kvildu a pak i Horskou Kvildu, což byl sen Kuby a večer končíme v Renštejně, šedesát kilometrů za plánem. I tak to zapíjíme a spíme pod střechou na lavičkách u hospody v kempu.

DEN 5

Ráno přichází bouřka. Petr nám schovává fichtli pod střechu, my spíme dál. Když se vzbudíme, už neprší, ale honěj se dešťový mraky. Snídáme v Hartmanicích u samoobsluhy. Občas slabě prší a my se domlouváme, že musíme rychle zmizet ze Šumavy. Hory drží mraky. Upalujem na Železnou Rudu. Tankujeme před Rudou a u cedule se fotíme, samozřejmě se samolepou. Rudu jen projíždíme směr Špičák. Do kopce každý jede na vlastní pěst, čeká se nahoře. Na kopci se dozvídáme od Petra, že Jirka zastavil někde v půlce kopce. Čekáme a vylepujem samolepu. Za chvíli Jirka volá, že mu vypadává jednička a začíná se v tom hrabat. Losujeme kdo se k němu vrátí. „Vyhrál“ Vlasta. Zbytek čeká nahoře. Po chvíli se vrací i s Jirkou. Přesvědšujem Jirku, že už žádné kopce nebudou a Jirka vyráží napřed. V Nýrsku se potvrdila naše teorie s deštěm a my zase měníme plán. Večer musíme být na Nechtanicích, tak pojedem po jedničkách přes Plzeň. V Klatovech obědváme a konečně jsme si pochutnali – musíme vylepit samolepu. Před Plzní najíždíme na silnici pro motorová vozidla a proto sjíždíme na prvním sjezdu na Starý Plzenec. Plzeň objedeme přes Chrást na Třemošnou. Zastavujem u muzea s letadly, dovnitř nejdem, máme zpoždění. Voláme Penálovi, že budem na Nechranicích – slibuje, že se zastaví. Jedeme směr Most a před náma je bouřka. Jak se blížíme jsou vidět provazy deště a blesky. Když přijíždíme do kempu už silně prší. Rychle bereme chatu a jdem se ubytovat. Samozřejmě přestalo pršet a do rána už nepršelo. Smůla. Tak to aspoň zapijem.

DEN 6

Ráno přijel Penál na BMW!!! Fotíme se teda jenom s ním a vyrážíme do Krušných hor. V Kadani jsme chtěli naskočit na metro, ale fichtli neberou, tak pojedem po silnici. Snídáme a tankujeme. Jirka má strach z kopců. Když vyjedem z benziny Kosťa zase stojí. Pořád se mu ucpávají trysky nebo padá řetěz nebo celý fichtl a pak čistí trysky. Krušné hory jsou zajímavé tím, že vyjedete nahoru a pak už jezdíte nahoře bez velkých kopců. Jen se tam dostat. Čekáme na kopci až se zase sjedem. Jirkovi se opravila jednička, Petr si zase stěžuje, že netáhne. Přes Vejprty jedem na Klínovec. Na kopci čekáme. Chybí Vlasta s Kubou. Čekáme přes hodinu, Vlasta čistí vejfuk. Když dorazili začíná pršet. Kosťova teorie – když prší je lepší dojet pod střechu než si brát pláštěnku – je blbost. Celí promočení dorážíme na Boží Dar k benzině. Vlasta čistí vejfuk, zbytek mu radí. Asi po hodině vyrážíme na Fichtelberg. Kosťa čistí trysky, my čekáme na hranici. Na Fichtelbergu se fotíme a kupujeme odznáčky. Vracíme se zpět a přes Měděnec, kde obědváme, jedem na Horu Svatého Šebestiana a dál na Kalek. Večer dorážíme do kempu v Červeném Hrádku.

DEN 7

Ráno se rozdělujem. Kuba s Vlastou jedou do Prahy, zbytek pokračuje po horách. Vlasta cestou ještě čistí vejfuk, Kubovi v Praze třikrát padá řetěz. Zbytek se šplhá znova do kopce. Přes Horu Svaté Kateřiny, Mníšek a Klíny přijíždíme k přehradě Fláje. Samolepa a fotky jsou jasné. Pokračujem, ale po pár kilometrech nás zastavuje cyklistický závod. Po půl hodině pokračujem i když nevíme jestli je konec. Auta jezděj stojíme jen my. Po chvíli Petr zastavuje, slyšel ránu a motor netáhne. Nic jsme nenašli, tak pokračujem. Před Cínovcem Petr stojí znova. Spadlý řetěz. Na Cínovci naposled tankujeme a jedem přes Fojtovice na Komáří vížku nad Krupkou. Pokračujem na Petrovice a v Tisé si dáváme oběd. Přes Sněžník a Maxičky sjíždíme do Děčína. Okamžitě cítíme oteplení a odbočujem na Dolní Žleb. Ve Žlebu čekáme na přívoz do Hřenska. V Hřensku odbočujem na Jetřichovice a přes Všemily a Veselé přijíždíme do Nového Oldřichova. Při nakládání fichtla na vozejk Petr zjistil, že má ucpanej vejfuk!!!!

Celkem najeto podle tachometru Pavla najeto 1 078 km.

Trasa na mapy.cz  https://mapy.cz/s/1QneA

 

 

JAWA 50 fichtl